Skip to content

Teslimat/İade/Değişim

TESLİMAT

Sitemizden verilen tüm siparişler 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Kargo teslimat süreleri pandemi dolayısıyla değişiklik göstermektedir.

Teslimat Türkiye’nin her yerine ücretsizdir. Teslimat süresi, Yurtiçi Kargo güvencesiyle, İstanbul içi 1-3 , İstanbul dışı 2-4 iş günüdür. 

Yukarıda belirtilen süreler resmi bayramlar ve tatil günleri dışındaki zamanlarda geçerlidir. Siparişinizin verildiği günün ertesi, tatil gününe denk geliyorsa işlemler bir sonraki iş gününde başlatılabilmektedir.

 

İADE

House of mare’den sipariş ettiğiniz ürünleri, size veya gösterdiğiniz adresteki kişiye/kuruluşa teslim tarihinden itibaren, kullanılmamış, hiçbir hasar görmemiş ve orijinal ambalajıyla birlikte olması şartıyla faturanızla beraber 14 gün içerisinde Yurtiçi Kargo ile ücretsiz olarak iade edebilirsiniz.

İade Adresi: Zencefil sokak No:2 Daire:1 , Konaklar Mahallesi Beşiktaş İstanbul 34330

  • İade sürecini başlatmak için info@houseofmare.com e-posta adresi üzerinden veya whatsapp destek hattından müşteri hizmetlerimizle iletişime geçerek talebi oluşturabilirsiniz.
  • İade orijinal kutu/ambalaj ile yapılmalıdır. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, ürün üzerinde kargo koli bandı yapıştırılmış ürünlerin iadesi kesinlikle kabul edilmemektedir. Bu şekilde gelen ürünler teslim alındığı haliyle karşı taraf ödemeli olarak geri gönderilecektir.
  • İade etmek istediğiniz ürünlerin faturası bir kurum adına düzenlenmiş ise, kurumun düzenlemiş olduğu iade fatura ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde iade işlemi tamamlanamamaktadır.
  • İade sadece House of Mare’nin belirleyeceği iade prodesüdüryle gerçekleşmelidir. Bunun dışında diğer tüm yollarla yapılacak iadeler kabul edilmeyecektir.
  • İade ettiğiniz ürün House of Mare tarafından teslim alındıktan sonra yukarıda belirtilen iade koşullarına uygunluğu kontrol edilir. İade işleminin onaylanması durumunda, e-posta adresinide gönderilen onay bildiriminden sonra geri ödeme işleminiz başlatılır.
  • Kredi kartı işe yapılan işlemlerin iadesi 1-3 iş günü içerisinde, banka kartı ile yapılan işlemlerin iadesi 7-14 iş günü içerisinde yapılacaktır. İade tutarının hesabınıza yatırılma süresi kartınıza ait bankaya bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Hesabınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
  • İadenizin, iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise ilgili ürün adresinize geri gönderilir.
  • Uluslararası siparişlerde iade amaçlı gönderilerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenir. 

İade Kargo Gönderimi:

Yurtiçi Kargo ile gönderdiğiniz hiçbir iade için kargo ücreti ödemezsiniz.

Yurtiçi Kargo firması haricinde bir kargo firması ile iade gönderimi yapılması durumunda kargo ücreti tarafımızca karşılanmamaktadır.

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açıp kontrol edebilirsiniz. Paket ezilmiş, yırtılmış, açılmış, ıslanmış vb. durumdaysa veya beklenmedik bir durum veya sorunlu ürünle karşılaşırsanız, paketi teslim almayınız, kargo yetkilisine tutanak tutturarak paketin kargo şirketi tarafından, tarafımıza iade edilmesini sağlayınız.

DEĞİŞİM

House of Mare'de satılan ürünlerde değişim seçeneği bulunmamaktadır.